اخبار اقتصادی و سرمایه گذاری

شاخص های پولی درکنترل بانک مرکزی

alt

افزایش نقدینگی در حد فعلی نباید مایه نگرانی باشد

ادامه مطلب...

ضرورت اصلاح ساختار تامین مالی اقتصاد کشور 

قائم مقام بانک مرکزی اصلاح ساختار تامين مالي اقتصاد کشور را ضروري خواند و گفت: انتظار مي‌رود از طريق  اصلاحات ساختاري و نهادي در بخش مالي و حقيقي اقتصاد، شرايط براي رشد و توسعه اقتصادي فراهم شود.

ادامه مطلب...

بخشنامه بانک مرکزی برای ممنوعیت خروج بدهکاران بانکی


alt

 

براساس بخشنامه جدید بانک مرکزی، درخواست ممنوعیت خروج تنها برای بدهکاران بانکی تا میزان بدهی اشخاص حقیقی معادل سه میلیارد ریال یا بالاتر و بدهی اشخاص حقوقی معادل پنج میلیارد ریال یا بالاتر صادر می شود.

ادامه مطلب...

گشایش پنجره واحد خدمات سرمایه گذاری

از آنجا که مراحل زمانبر و خسته کننده برای دریافت مجوزهای سرمایه گذاری قاعدتا سرمایه گذار را از سرمایه گذاری دربسیاری از موارد منصرف و یا هزینه های تورم را برپروژه تحمیل و رقابت را تضعیف می نماید ، با همکاری اعضاء نشست سرمایه گذاری اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران و پشتیبانی فراگیر استاندار تهران ، پنجره واحد خدمات سرمایه گذاری افتتاح و سایت این مرکز با نام www.iisw.ir راه اندازی شد.

برای سرمایه گذاری در استان تهران می توان از طریق این پنجره اقدام کرد تا مجوز سرمایه گذاری درزمان مقرر صادر شود .

در ادامه کار  سرمایه گذاران می توانند در صورت بروز مشکل می توانند از طریق نماینده معرفی شده اتاق تهران موضوع را پیگیری کنند .

رفع ابهام از مقررات اعطای تسهیلات به شرکتهای سرمایه گذاری و هلدینگ

به منظور شفاف سازی و رفع ابهام از مقررات اعطای تسهیلات به شرکتهای سرمایه گذاری و هلدینگ ، بانک مرکزی مقررات مربوط به تخصیص بهینه منابع به بخش های ضروری  حیاتی اقتصاد را به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد .

در این بخشنامه آمده است : اعطای تسهیلات به شرکتهای سرمایه گذاری مالی ، صرفا به منظور اجرای پروژه های تولیدی و همچنین شرکتهای سرمایه گذاری که فعالیت اصلی آنها عملیات تولیدی و بازرگانی است ( شرکتهای سرمایه گذاری غیرمالی ) در چارچوب ضوابط و مقررات امکان پذیر است و از سوی دیگر اعطای تسهیلات به شرکتهای هلدینگی که موضوع  اصلی فعالیت آنها مدیریت شرکتها می باشد ، ممنوع است .

بانک مرکزی بخشنامه های پیشین مبنی برممنوعیت اعطای هرگونه تسهیلات بانکی به شرکتهای سرمایه گذاری بدون دریافت مجوزاز بانک مرکزی مصوب مرداد 1387 و عدم نیاز به دریافت مجوز از بانک مرکزی و راسا اقدام نمودن بانکها در زمینه اعطای تسهیلات به شرکتهای سرمایه گذاری به منظور اجرای پروژه های تولیدی خاص را منسوخ اعلام  کرد .

مطالب بیشتر...

صفحه 1 از 2

شروع
قبلی
1