اخبار اتاق

عضویت فراگیرجایگزین صدورکارت بازرگانی شود

روند فعالیت های حرفه ای و اقتصادی فعالان اقتصادی در بخش خصوصی به نحوی سازماندهی خواهد شد که فعالان اقتصادی و از آن جمله فعالان دارای هویت حرفه ای مثل اعضاء انجمن ها  از این پس دارای هویت فعال اقتصادی موجه باپذیرش در جامعه فعالان اقتصادی اتاق های قانونی شوند .

دکتر پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران ضمن بیان این مطلب در روزنامه اقتصادی صمت افزود ، گروههای فعال حرفه ای باید در اتاق های سه گانه کشور ( اتاق ایران ، اتاق تعاون واتاق اصناف ) دارای هویت شناخته شده باشند تا از مزیت های آن برخوردار گردند .طبق سیاست های کلی پیش بینی می شود رتبه بندی فعالان اقتصادی بخش خصوصی ازبدنه دولت جداشده و در تشکل های حرفه ای بخش خصوصی سازماندهی شود .

نایب رئیس اتاق ایران گفت طبق این طرح دستگاههای تخصصی دولتی ناظر به فعالیت های بخش خصوصی فقط در شناسائی فعالان وارد خواهند شد .

با توجه به گفته های نایب رئیس اتاق ایران ، انجمن شرکتهای مشاور سرمایه گذاری و نظارت طرحها به این نتیجه رسیده است که از اعضای خودبخواهد تادر اتاق های تهران و استانها عضو شوند تا از این راه انجمن بعنوان یک تشکل قانونی بتواند در اتاق ایران دارای نماینده باشد واز منافع انجمن واعضای خود حفاظت کند .

این فرصت " عضویت در اتاق ها " باکاهش تشریفات تنها با شناساندن فعال اقتصادی در اتاق ها فراهم خواهد شد .

بنابراین انجمن شرکتهای مشاورسرمایه گذاری و نظارت طرحها از اعضای محترم درخواست می کند ضمن مراجعه به اتاق ها ، دبیرخانه انجمن را از روند عضویت در اتاق مطلع نمایند تا ضمن پشتیبانی و راهنمائی ، از آخرین وضعیت عضویت اعضاء مطلع شده و  از آن در اتاق ایران استفاده کند .همایش تبیین راهکارهای تامین مالی

با توجه به تنگناهای موجود در سیستم بانکی برای اختصاص  اعتبار به واحدهای اقتصادی ، قاعدتا بازارهای مالی با استفاده از ابزارهای مالی نوین مانند صکوک ومانند آن می تواند نقش برجسته ای ایفا کنند .

به این منظور اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران همایش  چگونگی تامین مالی فعالان اقتصادی از طریق مشارکت و ابزارهای نوین مالی  را روز یکشنبه 15 شهریور از ساعت 14 تا 17  در محل اتاق تهران ، خیابان وزرا روبروی خیابان 21  برگزار می کند .

علاقه مندان برای حضور در این همایش می توانند با آقای گرجیان با شماره تلفن 88714472 تماس بگیرند .

موضوعات مورد بحث همایش عبارتست از :

 بررسی انواع روش های تامین مالی شرکتها در فرابورس

گزارش تامین مالی انجام شده داز طریق ابزارهای نوین مالی در فرابورس ایران

بررسی و توضیح اجمالی فرایند انتشار و پذیرش اوراق تامین 

معرفی اجمالی صکوک 

فرایند های اجرائی انتشار اوراق صکوک از ابتدا تا تسویه

ارائه نمونه هائی از اوراق منتشره 

جلسه هیات اقتصادی اتاق بازرگانی اتریش در اتاق تهران

هیات اقتصادی اتاق بازرگانی فدرال اتریش به سرپرستی آقای دکتر شنتز  روز یکشنبه 17 آذر ساعت  9 تا 10/30 صبح در طبقه اول، مهمان اتاق تهران خواهد بود . 

اتاق تهران ضمن اعلام فهرست فعالیت های هیات اقتصادی اتریش از شرکتهای همتای ایرانی برای حضور در جلسه و مذاکره مستقیم با همتاهای اتریشی خود دعوت کرده است .

علاقه مندان باید   نام و نام خانوادگی   -   سمت     -  نام شرکت   -  زمینه فعالیت   - شماره تماس   و پست الکترونیک  خود  را در درخواست  برای حضور در جلسه درج و به  به شماره های 88720461  و 88724966 فکس کنند .

زمینه های فعالیت شرکت های عضو هیات اقتصادی اتریش:

مهندسی انتقال قدرت  - سیستم های ابزار دقیق و تست فناوری های شبیه سازی پیشرفته.

ساخت تله کابین و تجهیزات حمل و نقل شهری .

مشاوره و اجرای راهکارهای الکتریکی برای کارخانجات صنعتی از جمله کارخانجات تولید سیمان ، فولادو تاسیسات تولید آب آشامیدنی و مصارف صنعتی .

نمایندگی شرکت nke( تولید کننده بلبرینگ برای صنایع خودرو و تجهیزات اتوماسیون ).

مشاوره در امور ساخت تونل با بهره گیری از جدیدترین متدهای ساخت تونل از اتریش ( ازجمله ارائه مشاوره در ساخت تونل نیایش و امیرکبیر ).

مشاوره در صنایع آب و فاضلاب ، شهرسازی و نفت و گاز .

طرح های عمرانی و زیر ساخت .

دستگاه های بازیافت متحرک و ثابت برای تولید کمپوست .

دستگاه های بازیافت متحرک و ثابت برای مصالح ساختمانی و معدن .

دستگاه های حفر تونل .

قالب ریزی آسمان خراش ها ( از جمله قالب ریزی برج خلیفه در امارات ).

تولید سیستم های ترمز برای حمل و نقل ریلی و خودرو ها .

ساخت ریل های تخصصی برای راه آهن .

ساخت دستگاه های تست  برای صنعت حمل و نقل ریلی .

تولید پوشش های محافظ برای جلوگیری از ریزش مصالح حین عملیات ساخت و ساز .

نظرخواهی امور تشکل های اتاق از اعضای انجمن

امور تشکل های اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران در اطلاعیه هائی از تشکل های عضو درخواست کرده است که نظر اعضای خودرا درباره "  طرح تاسیس سازمان ملی استاندارد " و " طرح صدور چک " برای بهره گیری در تصویب قوانین مربوطه ، به اتاق اعلام کنند.

این طرح ها روی پورتال اتاق ایران  ( www.iccima.ir  ) قرار گرفته و اعضای محترم انجمن یک هفته فرصت دارند تا نظر خود را درباره آنها به اتاق اطلاع دهند .

برای بررسی طرحهای یادشده کمیسیون مشترکی متشکل از اعضای کمیسیون های تخصصی مجلس تشکیل شده است .

تشکیل کمیته پایش مصوبات قانونی مجلس یا دولت در سطح ملی

در آخرین جلسه  شورای گفتگوی  دولت و بخش خصوصی ،اجرای مصوبات قانونی مجلس یا دولت در استانهای کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد کمیته ای متشکل ازاعضای اتاق استان و تشکل های عضو اتاق برای پایش موضوع تشکیل و نتیجه کار به دبیرخانه شورای گفتگو گزارش شود .

 

اتاق ایران به پیوست این خبر مصوبه  هیات وزیران درباره رفع موانع تولید و سرمایه گذاری و اشتغال و ایجاد تحرک اقتصادی و بهبودفضای کسب وکار  رادر 25 بند  ارائه کرده است . 

در بند 6 این مصوبه آمده است : به منظور جلب مشارکت موثر بخش خصوصی در سرمایه گذاری و مدیریت فعالیت های موضوع بند ( الف )  سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی ، صندوق توسعه ملی موظف است ظرف یک ماه از زمان درخواست نسبت به اعطای تسهیلات به شرکتهای داخلی براساس ضوابط صندوق ، مشروط بر وجود سرمایه گذار خارجی با حداقل سهم چهل درصد از کل منابع مورد نیاز اقدام نماید .

در بند 8 این مصوبه نوشته شده است : برای تسهیل در اجرای پروژه های تولیدی ، وزارت  صنعت ، معدن و تجارت موظف است با رعایت قوانین و مقررات مربوط، در ضوابط واردات ماشین آلات دست دوم صنعتی ، معدنی ، راه سازی ، تخلیه و بارگیری ، واگن باری و مسافری و ماشین آلات با عمر کمتر پنج سال بازنگری نماید .

همچنین در بند 12 مصوبه : وزارت امور اقتصادی و دارائی موضف شده است با همکاری دستگاههای اجرائی ظرف شش ماه ضمن بررسی دقیق و کامل موانع رشد سرمایه گذاری و تولید کشور نسبت به تدوین راهبردها و راهکارهای اساسی رفع موانع دربازه زمانی میان مدت و بلند مدت اقدام و نتیجه را به هیات دولت ارائه نماید.

altaltalt

مطالب بیشتر...

صفحه 1 از 4

شروع
قبلی
1